Новини
26 Жовтня, 2021 р., 10:03
Аналітично-статистичний звіт про роботу
25 Жовтня, 2021 р., 11:54
19 осіб з числа зайнятого населення Коломийщини отримали професію «Електрогазозварник»
25 Жовтня, 2021 р., 08:41
21.10.2021 відбувся моніторинговий візит координаторки Академії Жіночого Лідерства українського Жіночого Фонду Олени Панченко щодо діяльності після завершення проєктів: "Діяльність громадського простору “Рівні можливості” П’ядицької сільської ради в інтересах жінок" (МЦ Дослідна станція), "Яскраві вартові доріг - запорука безпеки пішоходів" (біля П'ядицького ліцею) та їхньої сталості. Проєкти виконувалися випускницями Академія жіночого лідерства, яка реалізується Українським жіночим фондом в партнерстві з NDI в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність ( #DOBRE )». П’ядицька сільська рада є партнером програми DOBRE. Принагідно хочемо подякувати всім, хто НЕ стояв осторонь .
22 Жовтня, 2021 р., 11:57
21 жовтня заступники голови райдержадміністрації Любов Михайлишин та Ганна Кравчук , директор КНП"Коломийський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Коломийської районної ради"Богдан Джалапин провели моніторинг роботи пунктів щеплення, що функціонують в П'ядицькій територіальній громаді.
21 Жовтня, 2021 р., 14:21
Інколи трапляється, що спадкодавець позбавляє спадкоємців першої черги права на спадщину. Однак, для захисту вразливої категорії з числа спадкоємців першої черги передбачена обов’язкова частка у спадщині.
Відповідно до ст. 1241 Цивільного Кодексу України, малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка).
Малолітньою вважається дитина до досягнення нею 14 років.
Неповнолітньою вважається особа у віці від 14 до 18 років.
Непрацездатними вважаються особи, які досягли пенсійного віку, або особи з інвалідністю І, ІІ, ІІІ груп, у тому числі діти з інвалідністю, а також особи, які мають право на пенсію у зв’язку зі втратою годувальника відповідно до закону, незалежно від того, чи призначена їм пенсія.
Якщо неповнолітня особа набуває повної цивільної дієздатності (у разі реєстрації шлюбу особи, яка не досягла повноліття, або у випадку, якщо особа, яка досягла 16 років, працює за трудовим договором, а також якщо неповнолітня особа записана матір'ю або батьком дитини, вона також зберігає за собою право на обов'язкову частку.
Якщо особа досягла пенсійного віку, але продовжує трудову діяльність, вона не позбавляється права на обов'язкову частку у спадщині. В осіб, які не досягли встановленого чинним законодавством пенсійного віку, але які мають право на отримання пенсії на пільгових підставах, право на обов'язкову частку у спадщині не виникає.
Спадкоємці інших черг, а також онуки і правнуки спадкодавця, батьки яких померли до відкриття спадщини, не мають права на обов’язкову частку при спадкуванні за заповітом.
Коло спадкоємців, які мають право на обов’язкову частку у спадщині, визначається на день відкриття спадщини.
Право на обов’язкову частку у спадщині не залежить від згоди інших спадкоємців, волі спадкодавця та не пов’язане зі спільним проживанням спадкодавця й осіб, які мають право на обов’язкову частку. Але, якщо інші спадкоємці заперечують проти видачі свідоцтва про право на спадщину на обов’язкову частку, то вони мають право звернутися з відповідним позовом до суду.
Право на обов’язкову частку у спадщині має особистий характер та не може переходити в порядку спадкової трансмісії.
Спадкоємець може відмовитися від права на обов’язкову частку у спадщині, подавши нотаріусу заяву про те, що зі змістом заповіту він ознайомлений, зміст ст. 1241 Цивільного Кодексу України йому роз’яснено і він не претендує на одержання обов’язкової частки у спадщині.
Джерело Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції - м. Львів
20 Жовтня, 2021 р., 09:06
Субсидія – це допомога від держави, тим, хто цього потребує.
Гроші платників податків мають витрачатись відповідально, тому передбачена перевірка наявності боргів у людини, що звернулась за субсидією.
Які саме борги можуть завадити оформити субсидію?
Таких випадків два.
Перший, якщо у людини є заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці.
Також перешкодою для оформлення субсидії є така заборгованість у вашого члена сім’ї. Перевіряється наявність заборгованості в Єдиному реєстрі боржників. Реєстр відкритий, безкоштовний, тому можна отримати всю інформацію самостійно за посиланням - https://erb.minjust.gov.ua
З цього випадку є винятки і розраховувати на субсидію можна, якщо така заборгованість є у члена сім’ї, який:
- вважається безвісно відсутніми за рішенням суду;
- має правовий статус зниклої безвісті особи;
- є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря;
- відсторонений від роботи (посади) в порядку забезпечення кримінального провадження;
- перебуває під домашнім арештом або тримання під вартою.
Другий випадок - наявність простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 340 грн на день звернення за призначенням житлової субсидії.
Органи соцзахисту отримують таку інформацію від підприємств, які надають комунальні послуги.
Детальніше: https://www.msp.gov.ua/news/20815.html
18 Жовтня, 2021 р., 15:13