Поліція Коломийщини застерігає!!!

Дата: 21.03.2024 13:33

«Оманлива грошова допомога»: аферисти в мережі обдурили двох мешканок Прикарпаття
Шахрайська схема «грошова допомога українцям від міжнародних організацій» допомагає аферистам заробляти на довірливих громадянах.
Пройдисвіти публікують у месенджерах пропозиції отримання різних соціальних виплат. А громадяни, не перевіривши інформацію, легко потрапляють в афери.
До прикладу, у такі пастки потрапили дві мешканки Коломийщини.
У першому випадку 23-річна потерпіла розповіла, що переглядаючи соціальну мережу, в одній із груп надійшло смс-повідомлення, в якому йшлось про можливість отримати грошову допомогу. Для її отримання необхідно перейти за посиланням та ввести реквізити банківської катки. Опісля, до заявниці зателефонував невідомий та запропонував підтвердити вхід в Інтернет-банкінг. Жінка так і зробила.
Однак, замість зарахування, з рахунку жертви викрали 19 000 гривень.
В аналогічному випадку хотіла отримати кошти і 27-річна жінка. Оголошення знайшла у Вайбер-чаті. Однак допомогла заробити тільки аферистам. Через фіктивне посилання, шахраї списали з картки жінки понад 11 тисяч гривень.
За фактом шахрайств розпочаті кримінальні провадження.
⚠️Щоб не втрапити в шахрайську схему, пам’яйте:
- різні пропозиції отримати грошову допомогу в соцмережах через чат-бот - це шахрайська схема;
- не переходьте за посиланнями, які надходять вам у повідомленнях, чи розміщені на сторінках у соцмережах;
- отримуйте інформацію лише з офіційних джерел. Якщо оформляли допомогу, очікуйте сповіщення про нарахування в застосунку вашого банку або на порталі застосунку Дія;
- якщо для отримання допомоги потрібно сплатити якісь додаткові кошти - це також шахрайська схема;
- будьте уважними до деталей під час введення своїх персональних даних, паролів, карткових реквізитів тощо.
Не дайте себе ошукати!