Через настання пожежонебезпечного періоду рятувальники просять прикарпатців неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки

Дата: 16.08.2023 12:49

За інформацією Головного управління ДСНС України в області, найближчими днями на Прикарпатті очікується 4-го (висока) та 5-го (надзвичайно висока) пожежна небезпека. А це означає, що значно збільшується і ризик виникнення пожеж.

У зв’язку з цим рятувальники застерігають жителів області суворого дотримуватися правил пожежної безпеки, зокрема й під час відпочинку у лісах та лісосмугах, адже лісовий фонд є високопожежонебезпечним об’єктом. Так, забороняється:

• палити, кидати непогашені сірники, недопалки, крім місць, які призначені для цих цілей;
  • на відпочинку у лісах та лісосмугах розводити багаття.

Заборонено також заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів та інших механізмів, відвідування населенням хвойних насаджень в період сухої та спекотної погоди, самовільне спалювання рослинності та їх залишків.

При виявленні пожежі рятувальники просять діяти негайно. Зокрема:

– якщо вогонь незначний, треба вжити заходів щодо його гасіння водою, ґрунтом, піском або шматком тканини;

– з небезпечної зони, до якої наближається полум’я, виходьте швидко, перпендикулярно напрямку поширення вогню;

– якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість чи галявину, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що знаходиться низько над поверхнею землі – повітря тут менш задимлене рот і ніс прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини.

– після виходу з епіцентру пожежі у будь-якому випадку необхідно вжити заходів щодо найшвидшого повідомлення підрозділів пожежної охорони за телефоном «101».

Варто пам’ятати, що у вітряну погоду площа пожежі дуже швидко збільшується, набираючи великих масштабів, внаслідок чого вогонь може перекинутися на будівлі. Також рятувальники нагадують про адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення вимог законодавства.

Пам’ятайте - пожежу легше попередити, ніж загасити! Наш спільний обов'язок - шанобливо ставитися до природи, дотримуватися правил пожежної безпеки!