Житлове будівництво в Івано-Франківській області у січні–березні 2023 року

Дата: 02.06.2023 10:10

Головне управління статистики в Івано-Франківській області інформує.  У січні–березні 2023 року в області прийнято в експлуатацію  135,4 тис.мзагальної площі житлових будівель нового будівництва, що у 2,5 раза        більше,  ніж за відповідний період попереднього року.  За обсягом прийнятого   в експлуатацію житла та за темпом його зростання область посіла  5 місце  серед регіонів держави.

У міській місцевості, на яку припадає 64,1% загальнообласного обсягу житлових будівель (86,8 тис.м2), у порівнянні з січнем–березнем 2022 року обсяги  зросли у 3,2 раза, у сільській місцевості, де збудовано 35,9% житла                 (48,6 тис.м2), – у 1,7 раза.

У розрахунку на 10 тис. осіб (за попередніми даними) в області прийнято 1000,2 м2  житла.

У будинках із двома  й  більше квартирами прийнято в експлуатацію         81 тис.м2  загальної площі житлових будівель, або 59,8%  загальнообласного обсягу, в  одноквартирних житлових будинках – 54,4 тис.м2  (40,2%).

У січні–березні 2023 року в області здано в експлуатацію 1580 квартир. Середній розмір одного новозбудованого помешкання становив 85,7 м2 загальної площі, у тому числі в сільській місцевості – 132,8м2, у міській місцевості – 71,5 м2. В одноквартирних будинках середній розмір квартири становив 163,8 м2,   у будинках з двома та більше квартирами – 64,9 м2.

Крім того, у січні–березні 2023 року населенням збудовано дачні та садові будинки загальною площею 1,4 тис.м2, що на 34,1% більше  порівняно        з  відповідним  періодом 2022 року.