Оригінальне відзначення Дня української вишиванки в П'ядицькій громаді
Так оригінально у четвер, 18 травня, відзначили День української вишиванки.
«Створити вишиту карту громади ми хотіли протягом кількох років. І от тепер, ми це зробили у рамках заходу «Діти та молодь єднають громаду». Метою заходу було мистецьке та духовне єднання громади», — розповідає ПІК Мар’яна Семенюк, виконувачка обов’язків начальника відділу освіти, культури, молоді і спорту П’ядицької сільської ради.
Учні закладів освіти під керівництвом вчителів та молодь кожного з 9 сіл громади вишивали свою частинку. На кожній синьо-жовтими нитками та голкою «писали» назву села і поруч вишивали квітку. З’єднували «кордони» сіл червоно-чорними нитками.
«Ці два поєднання кольорів наших національних стягів, з якими ми живемо та нескорено боремося»,— продовжує Мар’яна Семенюк.
Вишивали карту на спеціальному полотні, яке попередньо купили. Із полотна вирізували контури сіл. А сьогодні привезли частини карти у центр громади — П’ядики та з’єднали.
«Чи не хотіли ви вишити на карті традиційні орнаменти сіл, що входять у громаду?»,— запитую пані Семенюк. Та відповідає, що в загальному орнаменти мають багато схожих рис. і тому на карті вишили наразі назви. Але надалі вишивку в селах будуть вивчати і популяризувати. Хоча й зараз це давнє народне мистецтво доволі поширене. І вишитий одяг та побутові речі — завжди були та є в пошані.
Зверху на карті по обидва боки є прапор та герб громади. На останньому, за словами пані Семенюк, ображений щит, покритий золотом, що символізує знатність, могутність і багатство, а також чесноти: силу, вірність, чистоту, справедливість, милосердя. Унизу відокремлена частина зафарбована в пурпуровий колір, що символізує благочестя, помірність, щедрість.
Кольори взяті за основу з герба села П’ядики – центру громади. А внизу герба є 5 срібних крапель води, це символ 5 цілющих джерел, що є на території П’ядик. Угорі можна побачити зображення солов’я на яблуневій гілці. Птаха — символ талановитих людей громади та їхнього прагнення до волі. А квітуча гілка із п’ятипелюстковими білими квітами із золотими серцевинами, відображає квітучі села громади.
Вишиту карту розміром 60 на 80 сантиметрів встановлять у залі засідань сільської ради.