Профілактика та лікування онкологічних захворювань

Дата: 07.02.2023 15:27
Кількість переглядів: 162

Фото без опису

4 лютого у всьому світі відзначається день боротьби з онкологічними захворюваннями. Лікар наголошують, що більшість форм раку можна вилікувати на початкових стадіях. Наприклад, рак молочної залози на I стадії виліковний у 95% жінок. Натомість кожній четвертій жінці в Україні рак грудей діагностують вже на ІІІ-ІV стадії, коли ефективність лікування значно знижується. Схожа ситуація і зі здоров'ям чоловіків: у 21% випадків рак простати виявляють вже на метастатичних стадіях.

Нагадуємо про необхідність та важливість проходження вчасних профілактичних оглядів.

Жінкам від 20 до 29 років треба проходити:
 - Клінічне обстеження молочних залоз – 1 раз на рік;
 - Цитологічну діагностику (ПАП-тест) на рак шийки матки – з 21 року, 1 раз на 3 роки.                                                                                                               Жінкам від 30 до 39 років треба проходити:
 - Клінічне обстеження грудних залоз – 1 раз на рік;
 - Цитологічну діагностику (ПАП-тест) та тест на вірус папіломи людини (ВПЛ-тест) – 1 раз на 5 років.                                                                                                                                                                Жінкам від 40 до 49 років треба проходити:
 - Клінічне обстеження грудних залоз – 1 раз на рік;
 - Мамографію – 1 раз на 2 роки;
 - Цитологічну діагностику (ПАП-тест) та тест на вірус папіломи людини (ВПЛ-тест) – 1 раз на 5 років.                                                                                                                                                          Жінкам від 50 років та старшим треба проходити:
 - Клінічне обстеження грудних залоз – 1 раз на рік;
 - Мамографія – 1 раз на 2 роки
 - Колоноскопію – 1 раз на 5 років.
 Після 60 років інші обстеження призначає сімейний лікар чи терапевт за потребою.                   Чоловікам від 40 до 49 років треба проходити:
 - Огляд у уролога – 1 раз на рік.
 - Після огляду лікар може призначити аналіз крові на ПСА-тест (Простат-специфічний антиген).
 Чоловікам від 50 років і більше треба проходити:
 - Огляд у уролога – 1 раз на рік.
 - Після огляду лікар може призначити аналіз крові на ПСА-тест (Простат-специфічний антиген).
 - Колоноскопію – 1 раз на 5 років.
 Після 60 років інші обстеження призначає сімейний лікар чи терапевт за потребою.

Якщо ви помітили будь-які зміни у своєму здоров’їнегайно зверніться до свого сімейного лікаря чи терапевта. Він спрямує вас на відповідні обстеження чи до вузького спеціаліста.

 

Основні поради з профілактики онкологічних захворювань

1.Що робити? Проходити профілактичні огляди. Вчасно звертатися до лікаря з приводу будь-яких захворювань і порушень здоров'я. Строго виконувати всі рекомендації лікарів по обстеженню й лікуванню захворювань, в першу чергу тих, котрі можуть бути передпухлинними. Жити здоровим і повноцінним життям.

2. Чого не робити? В першу чергу позбутися шкідливих звичок, не курити. І, у другу - не забивати собі голову зайвими переживаннями з приводу можливого захворювання на рак, якщо Ви ведете здоровий спосіб життя.

3.Чи можна уберегтися від раку?

Способів на 100% уберегтися від раку немає і бути не може. Можна говорити про зниження імовірності занедужати в порівнянні із середніми цифрами для даної місцевості і даної вікової групи. Проте, дані статистики, багатий досвід практичної онкології дозволив виявити багато закономірностей у виникненні і розвитку рака. Цей досвід використовується для рекомендацій з найбільш раціонального способу життя, що дозволяє значно знизити ризик захворюваності.

 

Завідувач відділення епіднагляду 

(спостереження) та профілактики 

неінфекційних захворювань         Василь  КОЗОВИЙ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь