ЯКЩО ВИ РОБОТОДАВЕЦЬ ТА ПРАЦЕВЛАШТУВАЛИ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНУ ОСОБУ – ЦЯ ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВАС !!!

Дата: 31.01.2023 14:34

Для того, щоб отримати компенсацію в розмірі 6700 гривень у 2023 році за працевлаштування ВПО  роботодавцям  необхідно виконати наступні умови:

• роботодавець перебуває на обліку як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

• розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством;

• подання в установленому законодавством порядку податкової звітності за IV квартал 2022 р. або річної звітності за 2022 рік;

• ВПО може бути працевлаштована на умовах, визначених цим Порядком, один раз.

Для отримання компенсації витрат роботодавець не раніше, ніж через п’ять календарних днів після працевлаштування особи подає до центру зайнятості або філії регіонального центру зайнятості заяву про компенсацію витрат. Вона подається в електронному або паперовому вигляді до центру зайнятості, який знаходиться за місцезнаходженням роботодавця.

Отримання компенсації за працевлаштування ВПО ― документи

Роботодавець збирає такі документи по ВПО, які додає разом із заявою, яку надає до центру зайнятості за своїм розташуванням:

• копія наказу про працевлаштування особи або документ, що підтверджує працевлаштування;

• відомості про працівників, які є застрахованими особами ― прізвище, ім'я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта;

• копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Подача документів через ДІЯ

Потрібно створити електронний кабінет в ДІЯ, заповнити та надіслати заяву, яка містить таку інформацію:

• найменування юридичної особи або прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) фізичної особи ― підприємця, код згідно з ЄДРПОУ;

• дані про кожну працевлаштовану особу: прізвище, ім'я, по батькові (за наявності);

• реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта громадянина України (хто відмовляється від реєстрації за релігійними переконаннями);

• дані про документ, що підтверджує працевлаштування;

• розрахунковий рахунок роботодавця.

Рішення про надання компенсації приймає регіональний центр зайнятості. У разі припинення трудових відносин, зокрема розірвання строкового або безстрокового трудового договору, гіг-контракту, зокрема за сумісництвом, до завершення строку виплати компенсації витрат, роботодавець протягом п’яти робочих днів з дня такого припинення зобов’язаний повернути суму невикористаної компенсації витрат на рахунок регіонального центру зайнятості.

Сума розраховується пропорційно відпрацьованим ВПО дням.