ЗАПОВІДІ ГРИБНИКА
ЗАПОВІДІ ГРИБНИКА
-
Збирайте тільки добре відомі Вам гриби. При виникненні найменших сумнівів у доброякісності гриба, його краще викинути.
-
Не збирайте старих, пліснявих та червивих грибів, тому що вони містять небезпечні продукти розпаду.
-
Не збирайте гриби біля автомагістралей, залізниць та промислових зонах. Гриби мають здатність вбирати та накопичувати в собі токсичні речовини, набуваючи при цьому отруйних якостей.
-
Не збирайте гриби в поліетиленові пакети, в них вони запарюються, задихаються, швидко псуються.
-
Особливо уважними будьте при збиранні грибів, які мають отруйних двійників.
-
Найотруйніший гриб – бліда поганка (біла, жовта, зелена) – на відміну від подібних до неї кольором шапки сироїжок та їстівних печериць має тонку ніжку з комірцем та бульбоподібне потовщення в основі, вміщене начебто у чохол; пластинки білі, не міняють свого кольору з часом і на зламі. Для порівняння: сироїжки не мають комірця та бульбоподібного потовщення. А печериці можна відрізнити за кольором пластинок – вони в них в залежності від віку мають забарвлення від блідорожевого до бурувато-синього.
-
Збирайте або купуйте гриби з цілою ніжкою, щоб не прогавити важливих ознак, за якими можна відрізнити смертельно отруйну бліду поганку від сироїжок.
-
Не беріть дуже молодих грибів, бо вони не мають чітко виражених ознак і тому їх легко переплутати із отруйними двійниками.
-
Всі гриби перед вживанням обов’язково відварюйте, а відвар зливайте. В сирому вигляді навіть білий гриб може спричинити отруєння.
-
Ретельно перевіряйте гриби, зібрані дітьми. У жодному разі не давайте грибних страв дітям до 12 років.
-
Коли сталося отруєння грибами негайно викликайте лікаря!
До його приходу дайте хворому ліки для очищення шлунка (блювотні чи проносні), а щоб розбавити концентрацію отрути – молоко чи солону воду, але в жодному разі не спиртні напої, бо алкоголь сприяє включенню отруйних речовин у кровообіг.
Єдиний захист від отруєнь – досконале знання грибів і уважність.