Дата: 08.12.2021 14:27

Відповідно до вимог Лісового кодексу України, Законів України «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природнього середовища», Про природньо-заповідний фонд України», Про червону книгу України», Положення про Державну екологічну інспекцію Карпатського, округу, затвердженого наказом Державної екологічної інспекції України від01.06.2021р. №251, Доручення Держекоінспекції України від 19.11.2021р. №191. Пядицька сільська рада повідомляє жителів громади про посилення охорони хвойних насаджень від незаконних рубок та безумовне дотримання вимог законодавства під час торгівлі ними на ринках та поза їх межами. А також попереджає керівників ринків та торгівельних майданчиків про дотримання вимог природоохоронного законодавства та вжиття відповідних заходів реагування щодо попередження незаконних дій під час реалізації новорічних ялинок.

Нагадуємо, за міри покарання за незаконне вирубування хвойних насаджень в новорічний період:

Застосування штрафних санкцій до лісопорушників

Штрафні санкції за незаконну вирубку новорічних дерев складаються із суми заподіяної шкоди лісу та адміністративного штрафу та кримінальної відповідальності (у разі істотної шкоди).

Розмір шкоди залежить від місця скоєння незаконної рубки новорічної ялинки (в лісі чи в межах населеного пункту) та діаметра дерева у корі, зокрема:

Відповідно до додатку 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 № 665 «Такса для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу підприємствами, установами, організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня припинення росту» відшкодовується шкода за незаконне вирубування хвойних дерев віком до 41 року в грудні-січні:

діаметр дерева у корі  до 10 см розмір шкоди 453,99 грн., 10,1-14 см – 799,86 грн., 14,1-18 см – 2053,71 грн.

Розмір шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд внаслідок незаконного вирубування хвойних дерев на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду за межами населених пунктів (постанова Кабінету Міністрів України від 24.07.2013 № 541) складає: в поліській та лісостеповій зонах – діаметр дерева у корі до 10 см розмір шкоди 246 грн., 10,1-14 см – 429 грн., 14,1-18 см – 1122 грн.

Розмір шкоди, заподіяної зеленим насадженням незаконним вирубуванням хвойних дерев у межах міст та інших населених пунктів (постанова Кабінету Міністрів України від 1 лютого 2012 р. № 111) складає: діаметр дерева у корі до 10 см розмір шкоди 1152 грн., 10,1-14 см – 1500 грн., 14,1-18 см – 1852 грн.

Крім того, згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення лісопорушникі сплачують ще й штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від п’яти до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85-170 грн), а посадові особи від семи до дванадцяти неоподаткованих мінімумів (119-204 грн).