Порядок приватизації земельної ділянки на якій розташований житловий будинок

Дата: 27.07.2021 10:49
Кількість переглядів: 580

Фото без опису

На сьогодні актуальним серед населення залишається питання порядку приватизації ???? земельної ділянки, на якій розташований житловий будинок.

???? Земельний кодекс України передбачає наступні розміри присадибної земельної ділянки для майбутньої безоплатної передачі:

?? у селах − не більше 0,25 гектара;

?? в селищах − не більше 0,15 гектара;

?? в містах − не більше 0,10 гектара.

Отже, громадянин, який виявив бажання приватизувати земельну ділянку, якою він користується та на якій розташований житловий будинок, що перебуває у його власності, повинен пройти декілька етапів: ??

1??. Етап − виготовлення технічної документації для встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд.

???? З переліком сертифікованих інженерів-землевпорядників можна ознайомитися у Державному реєстрі сертифікованих інженерів-землевпорядників:

???? https://data.gov.ua/.../f5e3730e-0196-452a-8d43-746825e4dfbb

Процес виготовлення технічної документації передбачає виїзд інженера-геодезиста зі спеціальним обладнанням для проведення кадастрової зйомки і встановлення (відновлення) межі земельної ділянки в натурі (на місцевості).

За результатами вищевказаних робіт замовнику видається:

?? технічна документація на земельну ділянку;

?? диск з технічною документацією у електронній формі та документом, що містить відомості про результати робіт із землеустрою, які підлягають внесенню до Державного земельного кадастру.

2??. Етап – реєстрація земельної ділянки у Державному земельному кадастрі.

Для цього необхідно звернутись до державного кадастрового реєстратора з такими ????

документами:

???? заявою про внесення відомостей до Державного земельного кадастру за формою, встановленою Порядком ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2015 року № 1051;

???? технічною документацією у паперовій та електронній формі;

???? електронним документом, що містить відомості про результати робіт із землеустрою, які підлягають внесенню до Державного земельного кадастру відповідно до вимог Закону України «Про Державний земельний кадастр»;

???? документом, який підтверджує повноваження представника діяти від імені заявника (у разі подання заяви уповноваженою заявником особою).

?? Процес державної реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі не може перевищувати 14 днів з моменту подачі документів та є ???? безоплатною послугою для громадянина. Після вказаної державної реєстрації замовник отримує витяг з Державного земельного кадастру, який містить, зокрема, кадастровий номер земельної ділянки.

3??. Етап − отримання рішення органу місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у приватну власність.

Для подачі відповідного клопотання ?? треба додати:

? розроблену технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);

? витяг з Державного земельного кадастру.

4??. Етап − реєстрація права власності на земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

За надану послугу стягується плата ???? у розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 2021 рік − 230 грн).

Для цього необхідно звернутися до центру надання адміністративних послуг за місцезнаходженням земельної ділянки або до нотаріуса з такими документами:

?? заявою встановленої форми;

?? копіями документа, що посвідчує особу та реєстраційного номера облікової картки платника податків (під час подання необхідно пред’явити оригінали таких документів);

?? рішенням відповідного органу про передачу земельної ділянки у власність;

?? витягом із Державного земельного кадастру про земельну ділянку;

?? документом, що підтверджує внесення плати за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно;

?? документом, який підтверджує повноваження представника діяти від імені заявника (у разі подання заяви уповноваженою заявником особою).

???? Після внесення відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно державний реєстратор видає заявнику витяг про ? проведену державну реєстрацію права власності на земельну ділянку, на якій розташований приватний житловий будинок.

?? https://bit.ly/3eZrbIO


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь