Навіщо громаді стратегія та чому вони різні?

Дата: 23.01.2018 16:11
Кількість переглядів: 1166

Відповіді на ці питання разом з представниками двох прикарпатських ОТГ, які в 2017 році розробили та затвердили стратегічні бачення розвитку своїх громад, надали експерти Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.
«Наявність Стратегії розвитку громади на 7-10 років – це вимога часу. Перша Стратегія громади це насамперед, орієнтир. Не варто очікувати, що вона буде 100% реалізована. Але конкретні проекти на виконання пріоритетів стратегічного розвитку, вже є серйозним прогресом», - зазначає директор Івано-Франківського ЦРМС Руслан Панасюк.
Стратегічне бачення розвитку території громади створюється на основі аналізу її ресурсного потенціалу, переваг та ризиків. «Тут головне збалансувати бажання і можливості, а також зробити акценти на унікальних рисах кожної ОТГ», - каже Ігор Мельничук, радник з питань регіонального розвитку Центру.
П’ядицька та Космацька ОТГ презентували свої стратегії, які є принципово різними, адже цих дві громади мають відмінне географічне розташування, потенціал та бачення свого майбутнього.
«Стратегія розвитку П’ядицької ОТГ до 2027 року є не тільки адміністративним документом. Це, скоріше, договір громадської згоди, у відповідності з яким органи влади, депутати, підприємства й громадські організації приймають на себе певні обов’язки. Вона адресована всій громаді, задає орієнтири для всіх, показує перспективу і бізнесу, і владі, і жителям району, і потенційним зовнішнім інвесторам», - говорить голова П'ядицької ОТГ Петро Гайдейчук.
Ця громада має яскраво виражене сільськогосподарське спрямування. Тож і пріоритети розвитку тут обрали відповідні - територія безпечного середовища та високої якості життя і підвищення економічної спроможності громади.
Тоді як Космацька ОТГ зробила наголос на своїх особливостях.
«Космацька громада у своїй Стратегії розвитку до 2025 року окремий акцент зробила на розвиток туризму та людського капіталу. Адже саме робота у цих двох напрямках може дати найбільший ефект для економічного зростання громади», - говорить Іван Лесюк, перший заступник голови Космацької ОТГ.
Реалізація Стратегій обох громад підкріплена переліком проектів. У П’ядицькій ОТГ це - 91 проект на суму близько 80 мільйонів гривень, а у Космацькій ОТГ це – 73 проекти на суму понад 153 мільйони гривень.
#ULEAD #ІФЦРМС

Фото без описуФото без опису

 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь