Особливості фітосанітарного стану посівів та зберігання рослинної продукції.

Дата: 16.01.2020 16:11
Кількість переглядів: 505

На більшій частині території Івано-Франківщини погодно-кліматичні умови, що склались у січні (аномально теплі температурні показники, місцями тумани та утворення льодяної кірки), негативно позначились на життєздатності мишоподібних гризунів.

Вибірковими обстеженнями проведеними в базових і господарствах маршрутного обстеження встановлено, що чисельність гризунів на озимих зернових та ріпаку виявляли 1-2 на багаторічних травах 3-6 колонії на гектар. Нори в основному розміщенні з країв поля.

Станом на 15.01.2020р. чисельність мишоподібних гризунів є нижчою ЕПШ та не несе загрози посівам. За даними спеціалістів загибель гризунів відбулось за рахунок проведених захисних обробок, затоплення опадами та утворення льодової кірки, що складає 30% особливо в низинах.

Надалі розвиток та поширення мишоподібних гризунів залежатимуть від погодно кліматичних умов, сприятливе поєднання яких зумовлюватиме збільшення чисельності та шкідливості ссавців.

У господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових, ріпаку та багаторічних трав.

Стан продукції рослинного походження. Огляд і аналіз овочевої продукції проведений фітосанітарними інспекторами (Богородчанського, Снятинського, Тлумацького районів) в підвальних приміщеннях показав, що картопля сортів «Слов´янка» та «Белла роса» які зберігаються в дерев’яних ящиках та контейнерах для продовольчих цілей уражені фітофторозом -3% мокрою гниллю - 2%, фомозом 2%. Столовий буряк сорту «Червона куля» уражений – 2% за розвитку хвороби 2%. Морква сорту «Королева осені» та «Шантане роял» зберігається насипом, уражена змішаною гниллю – 2%, за розвитку хвороби 2,5%. Капуста, яка зберігається на стелажах, виявлено ураження її сірою гниллю - 3%, за розвитку хвороби 4%, слизистим бактеріозом - 1% рослин за розвитку хвороби 2%.

Подальший розвиток хвороб овочевих культур залежатиме від температурного режиму зберігання та вологості повітря в овочесховищах.

Необхідно періодично оглядати овочеву продукцію і своєчасно видаляти зогнилі і висохлі екземпляри, а також посилити контроль за зберіганням продукції.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь