Щодо необхідності отримання допуску (посвідчення) на право роботи з пестицидами

Дата: 08.08.2019 09:42

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області нагадує:  особи, діяльність яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням пестицидів і агрохімікатів та торгівлею ними,  повинні мати допуск  (посвідчення) на право роботи із зазначеними препаратами. Про це йдеться в статті 11 Закону України “Про пестициди та агрохімікати”.

Згідно статті 18 Закону України «Про захист рослин» підприємства, установи, організації та громадяни зобов’язані у сфері захисту рослин допускати до робіт, пов’язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин, їх торгівлею, лише тих осіб, які пройшли згідно з цим Законом спеціальну підготовку та мають на те відповідне посвідчення і допуск,  що видаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері захисту рослин, щороку.

Підставою для видачі допуску є посвідчення про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного виконання роботи з пестицидами і агрохімікатами (проводиться спеціалістами управління фітосанітарної безпеки за спеціально затвердженою програмою) та медична книжка з висновком медичної комісії про відсутність в особи протипоказань за станом здоров’я (відповідно до постанови КМУ від 18 вересня 1995 р. № 746).

З початку року спеціалістами управління фітосанітарної безпеки видано 479 допусків та посвідчень про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного проведення робіт з пестицидами  і агрохімікатами.

В ході проведених навчань учасникам  повідомляли  основні вимоги чинного законодавства України, що стосуються застосування засобів захисту рослин; вимоги санітарного законодавства щодо правил та особливостей поводження з пестицидами та агрохімікатами.  Особливу увагу звертали на дотримання  зон санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких і птахоферм, водойм та місць відпочинку під час застосування пестицидів та агрохімікатів.

Доводимо до відома усіх зацікавлених осіб:

допуски та посвідчення видаються посадовими особами управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за адресою:

-  77442 Івано-Франківська область, Тисменицький район, с. Підлужжя,

вул. Шевченка, 1.   тел. 0342-78-76-67;

-  та за адресами районних, міських управлінь, відділів Головного управління Держпродспоживслужби.

Виконання роботи з пестицидами і агрохімікатами особами,  які не мають допуску,  ЗАБОРОНЕНО !!!