Щодо випадків АЧС в Кіровоградській, Житомирській, Дніпропетровській та Тернопільській областях
Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області у свиногосподарстві СФГ «Центр», смт Добровеличківка Добровеличківського району Кіровоградської області було зареєстровано випадок захворювання на африканську чуму свиней, в якому утримувалось 221 гол. свиней.
При дослідженні відібраних проб біоматеріалу від загинувшої тварини, Черкаською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби 20.07.2019 року встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС), звіт про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу від 20.07.2019 року № 003241 п.м./19.
Крім того, відповідно до інформації Головних управлінь Держпродспоживслужби в Житомирській, Дніпропетровській та Тернопільській областях було зареєстровано випадок захворювання на африканську чуму свиней (АЧС), а саме у:
- ДП «Білокровицький лісгосп» Олевського району Житомирської області. При проведені дослідження біологічного матеріалу від загиблого дикого кабана, випробувальним центром Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи виявлено збудника АЧС, звіт про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу від 22.07.2019 року № 009477 п.м./19;
- особистому селянському господарстві жителя м. Марганець Дніпропетровської області. При проведені дослідження біологічного матеріалу від вимушено забитої тварин, Дніпропетровською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби виявлено збудника АЧС, звіт про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу від 23.07.2019 року № 001758 п.м./19;
- особистому селянському господарстві жителя смт Велика Березовиця Тернопільського району Тернопільської області. При проведені дослідження біологічного матеріалу від загинувшої тварин, Івано-Франківською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби виявлено збудника АЧС, звіт про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу від 23.07.2019 року № 001758 п.м./19.
З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при районних державних адміністраціях, рішенням яких затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.
В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.
Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеними територіями.
Довідково: карантин продовжує діяти у 20 неблагополучних по АЧС пунктах – в 12 областях України: (Херсонській (4), Донецькій (3), Вінницькій (2), Київській (2), Запорізькій (2), Харківській (1), Миколаївській (1), Полтавській (1), Кіровоградській (1), Житомирській (1), Дніпропетровській (1) та Тернопільській (1))?.