На Прикарпатті проведено симуляційні вправи щодо управління спалахом африканської чуми свиней на різних рівнях.

Дата: 24.06.2019 10:16

19 червня 2019 року на Івано-Франківщині за сприяння Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) та Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) проводились симуляційні вправи з управління спалахом африканської чуми свиней на національному, обласному, районному рівнях та рівні ринку, інфікованого об'єкту, ферми і особистого селянського господарства.

При цьому акцент було зроблено  на тестуванні та розробці різних видів оперативних процедур, а саме відносно :

• компартменталізації та планування біологічної безпеки щодо африканської чуми свиней;
  • підозри та відбору проб;
  • епізоотичного розслідування;
  • визначення витрат (компенсації за знищених тварин);
  • заходів з ліквідації африканської чуми свиней відповідно до Інструкції з боротьби та профілактики щодо африканської чуми свиней;
  • забою та утилізації тварин;
  • первинної дезінфекції.

Крім того було проведено тестування потоку комунікацій і співробітництва між різними рівнями компетентного органу, лабораторією, свиногосподарством та іншими зацікавленими сторонами.

У симуляційних вправах взяли участь спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, представники районних та міських державних лікарень ветеринарної медицини, лабораторій Держпроспоживслужби,  а також  та лікарі ветеринарної медицини промислових свиногосподарств Прикарпаття.