Щодо випадку африканської чуми свинейв Сумській області.

Дата: 10.05.2019 16:15

Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області було зареєстровано один випадок захворювання на африканську чуму свиней (АЧС), а саме - 07.05.2019 р. – в особистому селянському господарстві громадянина в с.Верхня Сироватка Сумського району Сумської області (звіт про результати дослідження Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області № 001637 п.м./19 від 07.05.2019).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісій при райдержадміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зони захисту та нагляду.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеними територіями.