Село Фатовець відзначило 420 років від дня першої писемної згадки.

Дата: 11.07.2018 14:20

<>

Село Фатовець П’ядицької сільської ради ОТГ відзначило 420 років від дня першої писемної згадки. З цієї нагоди у Фатовцях відбулися урочистості та святковий концерт. На свято прийшли місцеві жителі та мешканці з сусідніх сіл, люди, які тут народилися і виросли. З вітальними святковими словами до присутніх звернулися: голова П’ядицької об’єднаної територіальної громади Петро Петрович Гайдейчук, староста с. Фатовець Мирослав Йосипович Адамський, депутат П’ядицької сільської ради об’єднаної територіальної громади Михайло Володимирович Вишиванюк. Голова громади подарував від депутатського корпусу П’ядицької сільської ради сертифікат на 20 тисяч гривень для придбання музичної апаратури в заклад культури. Щирі слова привітань з днем народження села лунали цього дня, а також багато відзнак вручено односельчанам за активну участь у житті громади та вагомі внески у розвиток інфраструктури села. Керівник апарату П’ядицької сільської ради Лариса Костишин у своєму вітальному слові бажала усім перш за все миру, міцного здоров’я, родинного щастя, благополуччя і здійснення найзаповітніших мрій на благо територіальної громади та рідної України. Гарних святкувань усім жителям села і гостям, веселого та позитивного настрою. Організатори святкового дійства подбали про дозвілля цього дня для гостей різної вікової категорії, для найменших були облаштовані дитячі майданчики та атракціони. Молодіжною радою проводився майстер клас по аква – гриму для дітей, та на території була розміщена фотозона для пам’ятної світлини . Поряд відбувались різного роду козацькі розваги приурочені дню молоді: гирьовий спорт, перетягування канату, жонглювання м’яча, настільний теніс та дартс. Тут вправлялись найкмітливіші, найсильніші, фізично загартовані жителі сіл громади. Позитивного та бадьорого настрою усім подарувала святкова концертна програма, в якій взяли участь заслужений артист України Михайло Попелюк, народний аматорський духовий оркестр «Водограй» БК с. Матеївці Матеївецької ОТГ, від відділу культури Коломийської РДА учасниками свята були: відомий сміхованець, гуморист, методист відділу культури Микола Кавацюк , вокальний жіночий ансамбль клубу с. Лісна Слобідка, вокальний жіночий квартет Народного дому с. Воскресинці та солісти вокальної студії «Зорепад». Незабутні враження залишили глядачам і аматори сіл П’ядицької громади, це колективи сіл Турка, Годи – Добровідка, П’ядики, Мала Кам’янка, Велика Кам’янка. Також на сцені виступав і новостворений місцевий мішаний хор с. Фатовець під керівництвом Петра Паращука. А працівники культури та жителі села на сцені відобразили уривок з обряду традиційного Фатовецького весілля притаманний даній місцевості, за що отримали від глядачів масу овацій. Прикрасила свято та додала цікавості і лотерея, головними призами якої були порося, кролик та пшениця. На завершення святкування староста села Велика Кам’янка Мирослав Адамський традиційно передав старості села Годи - Добровідка Василю Карп’юку булаву, яка символізує прийняття естафети відзначення дня молоді у селі Годи - Добровідка П’ядицької ОТГ у 2019 році. Звісно не обійшлось і без головної розваги для молоді – святкових українських танців. Вечірня програма святкування дня села вийшла не менш насичена, ніж офіційна і тривала до глибокої ночі.