ПОРЯДОК проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад посадових осіб місцевого самоврядування виконавчого апарату П’ядицької сільської ради

ПОРЯДОК

проведення  іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад посадових осіб місцевого самоврядування виконавчого апарату    П’ядицької сільської  ради  

Порядок проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад посадових осіб місцевого самоврядування виконавчого апарату П’ядицької сільської ради ОТГ (далі – Порядок) визначає правові та організаційні засади проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад у сільській раді як одного з етапів конкурсу, що проводиться відповідно до Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад  посадових осіб місцевого самоврядування виконавчого апарату сільської ради

                                                                                                                            

1. Загальні положення

1.1. Мета проведення іспиту – об’єктивна оцінка знань та здібностей кандидатів на заміщення вакантних посад посадових осіб місцевого самоврядування виконавчого апарату сільської ради .

1.2. Іспит проводиться конкурсною комісією сільської ради .

1.3. Об’єктивність проведення іспиту забезпечується рівними умовами (тривалість іспиту, зміст та кількість питань , підрахунок результатів тощо) та відкритістю інформації про них, єдиними критеріями оцінки.

1.4. Проведення іспиту для кандидатів на заміщення вакантних посад передбачає перевірку та оцінку їх знань Конституції України, Законів України , «Про місцеве самоврядування в Україні»,  «Про запобігання  корупції», а також законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень органів місцевого самоврядування.

Перелік питань на перевірку знань Конституції України, Законів України  «Про  місцеве самоврядування в Україні», «Про запобігання  корупції»(далі – Перелік) наведений у додатку 1 до цього Порядку.

1.5. Переліки питань надаються для ознайомлення всім учасникам конкурсу при поданні документів для участі в конкурсі.

1.6. Екзаменаційні білети формуються за зразком, наведеним у додатку 2 до цього Порядку, та затверджуються головою конкурсної комісії. До кожного білета включається по одному питанню на перевірку знання Конституції України, Законів України  «Про місцеве самоврядування в Україні»,  «Про запобігання  корупції»   та   2  питання на перевірку знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень відповідного органу,  всього 5 питань.

1.7.Питання 1-3 в екзаменаційних білетах мають містити питання, визначені в Переліку, питання 4-5 відбираються з переліку питань на перевірку знання законодавства  з урахуванням специфіки функціональних повноважень відповідного органу, затвердженого сільським головою.

1.8.Кількість білетів має бути не менше 15.

1.9. З  урахуванням специфіки функціональних повноважень відповідного органу можливе розроблення кількох варіантів комплектів екзаменаційних білетів у залежності від кваліфікаційних вимог до відповідних рівнів посад.

1.10. Процедура іспиту складається з 3 етапів:

1) організаційна підготовка до іспиту;

2) складання іспиту;

3) оцінювання та підбиття підсумків іспиту.

1.11. Сільський голова  за погодженням з головою конкурсної комісії визначає дату проведення іспиту та співбесіди і  повідомляє кандидатів про місце проведення.

 

2. Організаційна підготовка до іспиту в день його проведення

2.1. Організаційна підготовка до іспиту проводиться в день проведення іспиту з усіма кандидатами на заміщення вакантних посад.

2.2. Секретар конкурсної комісії інформує про тривалість та процедуру складання іспиту.

2.3. До початку іспиту секретар конкурсної комісії відповідає на запитання кандидатів щодо процедури іспиту. Інформація секретаря про умови складання іспиту має бути достатньою для кандидатів. Він повинен упевнитися, що всі кандидати зрозуміли умови іспиту, в іншому випадку надати додаткові пояснення. У разі виникнення спірних питань вони мають бути розв’язані головою конкурсної комісії.

 

3. Складання іспиту

3.1. Під час підготовки відповідей на запитання екзаменаційного білета мають бути присутніми не менше трьох членів конкурсної комісії.

3.2. Іспит складається одночасно для кандидатів на заміщення однієї вакантної посади. У разі невеликої кількості кандидатів та за наявності відповідних умов, передбачених пунктом 3.3 цього Порядку, іспит може проводитися одночасно на заміщення декількох вакантних посад.

3.3. Приміщення для складання іспиту має відповідати умовам зручного розміщення, що унеможливлює спілкування кандидатів та забезпечує індивідуальну підготовку відповідей на питання білета. Кандидати не можуть самостійно залишати приміщення, в якому складається іспит, до його закінчення.

3.4. Іспит складається письмово за екзаменаційними білетами, які пропонуються кандидату за його вибором і відкриваються у присутності кандидатів на заміщення вакантних посад під час складання іспиту.

3.5. Іспит складається державною мовою.

3.6. При підготовці відповідей на питання білета кандидат здійснює записи на аркуші із штампом сільської ради . Перед відповіддю обов’язково вказуються прізвище, ім’я та по батькові кандидата, номер білета та питання, зазначені в білеті.

Після підготовки відповідей на аркуші проставляються підпис кандидата та дата складання іспиту.

3.7. Загальний час для підготовки відповіді на екзаменаційний білет становить 60 хвилин.

 

4. Оцінювання та підбиття підсумків іспиту

4.1. Для оцінки знань кандидатів під час проведення іспиту використовується п’ятибальна система.

П’ять балів виставляються кандидатам, які виявили глибокі знання Конституції України,  Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про запобігання  корупції» та успішно справилися із запитаннями на перевірку знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень сільської ради  та посадових обов’язків посади.

Чотири бали виставляються кандидатам, які виявили повні знання Конституції України, Законів України   «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про запобігання  корупції» і достатньо володіють знаннями законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень сільської ради ОТГ та посадових обов’язків посади.

Три бали виставляються кандидатам, які виявили розуміння поставлених питань в обсязі, достатньому для подальшої роботи.

Два бали виставляються кандидатам, які розуміють основні поняття нормативно-правових актів, але в процесі відповіді допустили значну кількість помилок.

Один бал виставляється кандидатам, які не відповіли на питання у встановлений строк.

4.2. По закінченні часу, відведеного на складання іспиту, проводиться перевірка відповідей та їх оцінювання. Оцінка проводиться всіма членами комісії. Члени конкурсної комісії приймають спільне рішення щодо оцінки відповіді на кожне питання екзаменаційного білета. Такі оцінки виставляються на аркуші з відповідями кандидата.

4.3. Підбиття підсумку здійснюється шляхом додавання балів за кожне питання і занесення загальної суми балів в екзаменаційну відомість, форма якої наведена в додатку 3 до цього Порядку. З результатами іспиту кандидат ознайомлюється в день його проведення.

4.4. Аркуші з відповідями кандидатів зберігаються разом з іншими матеріалами та документами конкурсної комісії у кадровій службі.

4.5. Кандидати, які набрали загальну суму балів, що не є нижчою від       50 відсотків від максимальної суми балів, яка може бути виставлена при наданні відповідей, вважаються такими, що успішно склали іспит, і з ними проводиться співбесіда.

4.6. Кандидати, які набрали менше 50 відсотків від максимальної суми балів, вважаються такими, що не склали іспит і до співбесіди не допускаються.

4.7. Кандидати, які не склали іспит, не можуть бути рекомендовані конкурсною комісією для призначення на посаду.

4.8. Результати іспиту можуть бути оскаржені в порядку, передбаченому для оскарження рішень конкурсної комісії

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь